Jeśli zaglądałeś kiedykolwiek na stronę o mnie, to wiesz już, że przeciwdziałanie nieuczciwej konkurencji jest moją pasją zawodową. Właśnie dlatego prowadzę tego bloga. Dzielę się wiedzą, pomagam przedsiębiorcom radzić sobie z nieuczciwą konkurencją i nieuczciwymi pracownikami. Pomagam też pracownikom zgodnie z prawem odchodzić z pracy i podejmować nowe zatrudnienie lub rozpocząć biznes.
Interesuję się tą tematyką, ponieważ zawsze poruszają mnie szkody związane z nieuczciwą konkurencją. I to szkody w podwójnym znaczeniu: materialne i emocjonalne. Utrata tajemnicy przedsiębiorstwa położyła już niejedną firmę, a dodatkowo prawie zawsze połączona jest z naruszeniem zaufania, lojalności, często więzi przyjacielskich, a nawet rodzinnych.
Zależy mi, by jak najwięcej przedsiębiorców wiedziało, jak ochronić się przed tymi szkodami. Zdecydowanie wolę zapobiegać, niż później prowadzić ciągnące się sprawy karne i cywilne. Zawsze też podkreślam, że zapobieganie utracie tajemnicy przedsiębiorstwa jest najważniejsze, bo raz utraconej przewagi konkurencyjnej nie da się odzyskać. Żadne odszkodowanie nie wyrówna szkód w pełni i nie przywróci stanu poprzedniego.
Zapobieganie szkodom nie jest trudne, wymaga jednak wiedzy i włożenia pracy we wdrożenie procedur ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa w swojej firmie.
Wiem, że mam już stałych Czytelników i bardzo Wam za to dziękuję. Poza olbrzymią satysfakcją, to dla mnie również duże zobowiązanie. Niektórzy z Was w międzyczasie stali się moimi Klientami. Nie wszyscy jednak mogą skorzystać z moich usług, z różnych względów. Brak czasu, odległość, niechęć do wydawania pieniędzy, koszty. Ta pierwsza przyczyna jest chyba jednak najczęstsza – skupiamy się na bieżących problemach, rozwijamy, biegniemy do przodu… Czas na zastanowienie przychodzi często w wolnych chwilach, zaskakująco dużo osób czyta mojego bloga w dni świąteczne, weekendy i w nocy.
Dlatego staram się, by mój blog stanowił dobre źródło informacji. Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, czy pracodawcą, znajdziesz na nim odpowiedź na większość pytań, jakie mogą Ci się pojawić w związku z tajemnicą przedsiębiorstwa i zakazem konkurencji.
Moim podstawowym celem jest, byś mógł samodzielnie, w oparciu o zawartość mojego bloga, wprowadzić w swojej firmie politykę ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, napisać umowę o zachowaniu poufności, zakazie konkurencji. Wymaga to jednak zapoznania się z blogiem, poszukania odpowiednich artykułów, pasujących do Twojej sytuacji. Poświęcenia czasu.
Rozmyślając nad tym, jak mogę jeszcze pomóc przedsiębiorcom przy ochronie tajemnicy przedsiębiorstwa, doszedłem do myśli o e-kursie. Jest tańszy niż zamówiony u mnie audyt i komplet procedur, dostępny 24/h, bo ja jednak sypiam 🙂 , i bardziej uporządkowany niż blog.
Oczywiście, napisałem ten kurs także dla zarobku. Ale nie był to najważniejszy powód. Wręcz przeciwnie, obawiam się, że trochę strzelam sobie w kolano… Czas pokaże.
Nie zdecydowałem się na ogólny kurs dla wszystkich branż, gdyż byłby zbyt obszerny i nieprzydatny do samodzielnego zastosowania. Byłaby to następna pozycja dla profesjonalistów, a nie dla przedsiębiorców. Nie o to mi chodzi. Zwłaszcza, że dokumenty przygotowane z uwzględnieniem specyfiki branżowej są lepsze.
Pierwsza edycja kursu była sprzedawana przez zaprzyjaźniony portal podatki.biz. Obecnie przygotowuję nową edycję kursu, poprawioną i wzbogaconą o dodatkowe wsparcie. Spodziewam się uruchomić sprzedaż pod koniec lutego. Jeśli interesuje Cię E-kurs pozwalający na samodzielne, skuteczne i sprawne zabezpieczenie biura rachunkowego przed nieuczciwą konkurencją ze strony pracowników, zapisz się na listę oczekujących.
Przygotowałem ten kurs w taki sposób, byś otrzymał niezbędną wiedzę i dokumenty, nauczył się je poprawnie stosować i przekonać do tej idei swój personel. To bardzo ważne, żeby pracownicy zrozumieli, że ochrona firmy leży także w ich interesie.
2 thoughts on “E-kurs: Przeciwdziałanie nieuczciwej konkurencji w biurach rachunkowych”
Jak zwykle super wpis. Dzieki za przyjemna lekturę.
Bardzo dziękuję. Przy okazji gratuluję rozpoczęcia pisania bloga. Ciekawy i jednocześnie trudny temat. Na pewno będę zaglądał.
Pozdrawiam